fbpx

WordPress Şifre Sıfırlama

Dünya’nın en çok kullanıma sahip olan içerik yönetim sistemlerinden birisi olan WordPress şifre sıfırlama işlemini birlikte ele alacağız. Bir çoğumuz giriş ekranlarına geldiğimiz zaman kullanıcı adı ve şifre bölümünde iki kez düşünürüz. Eğer tarayıcımıza kayıt etmediysek o şifreyi bulmak bizim için hep çok zor hale gelmiştir. Peki sitemin wordpress şifresini unuttum ne yapmalıyım?.

WordPress üzerinde şifre sıfırlama işlemi iki adımla çözülebilmektedir.

 1. Adım : WordPress üzerinden yanlış şifre uyarısı alıyorsanız > Alt kısımda bulunan şifremi unuttum sekmesine tıklayarak mail adresinizi giriniz. Mail adresinize gelen link ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
 2.  Adım : Mail almakta sorun yaşıyorsanız yada mail adresini hatırlamıyorsanız aşağıda ki işlemleri izlemeniz gerekmektedir.
  • Plesk&Cpanel giriş yapınız.
  • Phpmyadmin bölümüne tıklayınız.
  • Sitenize ait olan veritabanını bulunuz.
  • Veritabanınız üzerinde bulunan “user” yazan tabloya gidiniz.
  • Karşınıza çıkan listede tüm kullanıcılar bulunmaktadır. Kendi kullanıcınız seçin ve düzenle butonuna tıklayın.
  • user_pass yazan alan ” e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e ” yazın ve kayıt edin.
  • Bu işlem sonrasında tekrar giriş wordpress giriş bölümüne gidin ve kullanıcı adınız yazın. Şifre bölümüne ise ” 123456 ” yazarak giriş butonuna basınız.

Bu adımları yaptıktan sonra site şifrenizi Kullanıcılar > Profiliniz bölümünden değiştirebilirsiniz. Şifre oluştururken ardışık sayılar gibi bulunması kolay olan şifreler tercih etmeyin eğer şifrenizi bir yere not alıyorsanız mutlaka wordpress’in otomatik şifrelemesini kullanmanızı öneririm.

 

WordPress hakkında soru ve görüşlerinizi yorum alanına yazabilirsiniz. WordPress eğitimi hakkında detaylı bilgi için lütfen > https://www.kamilkeles.com/wordpress-egitimi/

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. WordPress şifre sifirlama ile ilgili güzel bir yazi 🙂 , henüz bilmediğim 2.adim’i sayenizde öğrendim, teşekkür ederim , yeni yazilarinizi bekliyor olacağim. 🙂

 2. Hocam bence wordpressde elementor ile editlenebilir bir tema üzerinde bir site kurulumuda anlatmalısınız bizler için çok faydalı olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir