fbpx

Kamil Keleş ile

E-Ticaret Mentörü

E-Ticaret Mentörü: E-Ticaret sitesi kurmak istiyorsunuz, ancak tam olarak nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız,

E-Ticaret siteniz var ancak yönetimsel problemler yaşıyorsunuz,

İşte tam bu noktada bu işin nasıl olması gerektiğini sizlere anlatıyor ve yönlendiriyorum. Daha fazlası için programı inceleyin!

Kamil Keleş

Kamil Keleş

Kimdir?

Merhabalar, ben Kamil Keleş. 7+ yıl üzerinde bir çok markaya dijital performans ve E-Ticaret alanında hem şahsım hemde Ajansım (Site Destek) ile birlikte danışmanlık verdim.

Bir çok E-Ticaret markasına Dijital Pazarlama Eğitimleri verdim. Bu süreçte yaşadığım tecrübe ile yeni başlayanlara özel bir program oluşturdum. 

Benim hikayemi merak ediyorsan, hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsin.

E-Ticaret Mentörlüğü​

Nedir?

E-Ticaret’e yeni mi başlıyorsun?

E-Ticaret ile ilgili aşağıda ki adımların hiç birini bilmiyor veya yapmadın mı? 

İşte E-Ticaret Mentörü seninle online olarak görüşerek tüm maddeler ile ilgili plan oluşturur ve yapılması gerekeni adım adım yapman için seni yönlendirir. 

 

E-Ticaret Mentörü

Mentörlük Programı

E-Ticaret Mentörlük Programı Hangi Konuları Kapsayacak

Öncelikle buraya kadar geldiğiniz için teşekkür ederim.

Mentörlük programının tam olarak neyi kapsadığını burada ek olarak belirtmek isterim. 

Mentör, işlemi yapan kişi değildir. Sadece sizleri doğru bir şekilde yönlendirmek için ve yapacağınız adımların neler olduğunu size öğretmek için vardır. 

E-Ticaret’in bana göre bir matematiği var. Bu süreçte bu matematik işlemini birlikte öğreniyor ve uygulamak için yola çıkıyoruz. Şimdi aşağıda bulunan adımlar bizim dikkat etmemiz gereken ve birlikte hareket ediyor olduğumuz alanlar olacak. 

Adım adım başlayalım.

Marka

E-Ticaret’e girerken marka üzerinde verilen özenli çalışma çok önemlidir. Markanızı bulmadan kategorisini belirlemek ve bu kategoride akılda kalıcı bir marka ismi bulamınız gerekmektedir. 

Bu isimi bulmak için özenli bir çalışmanın olması gerekmektedir. Aşağıda bulunan listeye önem vererek bir isim çalışması, isim mevcut ise diğer çalışmalar ön plana çıkmaktadır. 

Yapılan Temel Çalışmalar

 • Kategori Analizi ve Kontrolü
 • Marka Adı Çalışması
 • Marka Adı Dijital Kontrolleri
  • Alan Adı Kontrolü
  • Kullanıcı Adı Kontrolü
  • Marka & Patent Kontrolü
  • Diğer
 • Marka Hikayesi
 • Marka Söylemi
 • Marka Dili
 • Marka Vizyonu & Misyonu
 • Çeyrek & Yıllık Hedefler

Yukarıda bulunan çalışmalar, sektöre, kategoriye ve mevcut markanın durumuna göre değişkenlik göstermektedir. 

Bu aşamda en büyük plan ve kişiselleştirme ortaya çıkmaktadır.

Alt Yapı Tercihi & Analizi

E-Ticaret Mentörlüğü sürecinde en çok dikkat etmemiz gereken konulardan bir tanesidir. 

Dijital’de alt yapı demek, müşterilerinize ve markanıza doğru bir deneyim yaşatmak için hazırlanan yazılım demektir.

Bu noktada sektörünüze ve kategorinize göre doğru bir alt yapıyı seçmek ilerleyen adımlarda markanız için daha rahatlatıcı olacaktır. Bu süreçte seçenekleri bütçesel ve performansa göre birlikte değerlendiriyor ve sonuçlandırıyoruz.

Kreatif Dil

Bir markanın akılda kalıcı olması ve markalaşması sürecinde en büyük etkenlerden bir tanesidir.

Kreatif Dil: Marka kreatif dili, bir markanın kimliğini ve değerlerini yansıtan, tüketicilerle duygusal bir bağ kurmayı hedefleyen, özgün ve yaratıcı bir dil kullanımıdır. Markanın hedef kitlesiyle iletişim kurarken kullanacağı dil, markanın kişiliğini yansıtmalı ve tüketicilerin markayı daha iyi anlamalarını sağlamalıdır.

Bu adımda birlikte yaptığımız analiz ve çalışmalar sonrasında çalışmalarımızı planlıyor ve gerçekleştiriyoruz.

Dijital Finansal Planlama

Herkes dijitali daha ucuz olarak bilir. Ancak burada yapılacak yatırımlar dönem dönem geleneksel ticaretinde önüne geçebilmektedir. 

Önden finansal bir planlama yapmak çok daha doğru olacaktır. Burada gördüğünüz her bir madde hatta bu süreç dahil finansal güce ihtiyaç duymakta. 

Marka alanında olduğu gibi, önümüzü görece finansal planlamalar yapmamız gerekiyor. Birlikte oluşturacağımız finans tablosu ile hareket edeceğiz. 

Dijital Strateji

Dijital strateji, bir markanın dijital kanallar üzerinden hedeflerine ulaşmak için belirlediği yol haritasıdır.

Bu strateji şirketin: dijital pazarlama, e-ticaret, sosyal medya, mobil uygulamalar ve diğer dijital araçlarını nasıl kullanacağına yönelik kararları içerir. Dijital strateji, markanın hedef kitlesini tanımlayarak bu kitlenin ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlar. Rakipleri analiz eder, pazarlama bütçesi ve dijital pazarlama araçları gibi faktörleri de dikkate alarak belirler.

Dijital stratejinin doğru bir şekilde oluşturulması, markanın dijital alanda varlığını artırmak, müşteri sadakatini sağlamak, daha fazla müşteri kazanmak ve daha fazla gelir elde etmek için kritik öneme sahiptir.

Genel Dijital Stratejimizi oluşturuyor ve kurguluyoruz.

Dijital Pazarlama Stratejisi

Dijital pazarlama stratejisi, bir markanın hedef kitlelerine dijital kanallar üzerinden ulaşarak, marka bilinirliğini arttırmak, ürünlerini & hizmetlerini tanıtmak ve satışlarını arttırmak için belirlediği plan ve çalışmadır.

Bu adımda kanalları seçmek ve bu kanallar üzerinde doğru bir funnel (Huni) kurmak çok önemli. Bu adımda stratejimizi yazıyor ve plana alıyoruz.

Depo ve Lojistik Yönetimi

E-Ticarette kullanıcılara sunulan ürünlerin depo ve lojistik aşamaları oldukça kritik öneme sahiptir. Müşterilerinizi mağdur etmemek için bu iki sürecin eksizsiz bir şekilde işlemesi gereklidir.

Mutlak başarıyı yakalayabilmek için; ürün tedariğ,, tedarik edilen ürünlerin depo ve yönetim süreçleri kusursuz ve hızlı bir şekilde yürümelidir.

Yatırımlarınızın başarıya ulaşması için depo ve lojistik yönetiminizi planlamak ve mentörlük yapmaktayım.

Stratejik Planlama

E-Ticarette stratejik plan, içinde birçok farklı bileşeni barındıran oldukça kapsamlı bir çalışmadır ve işletmenizin bilinçli bir şekilde büyümesinde kritik bir role sahiptir.

Kamil Keleş olarak, markanızın yapacağı yatırımları, insan kaynağını nasıl yönetmeniz gerektiğini, sektörel fırsatları, güçlü ve zayıf yönlerinizi belirliyor, her aşamada işletmenize destek oluyorum.

Sonuç

E-Ticaret Mentörü olarak, birçok beceriye ve çalıştığı alanda yeterli tecrübeye sahip bir profesyoneldir.

Bir E-Ticaret Mentörü olarak birlikte planlı bir şekilde başlamak, dijital işletmeniz için yapacağınız yatırımların geri dönüşü adına, en normatif karar olacaktır. Alanında uzman ve sektör içerisinde kendini ispatlamış bir kişi ile çalışmanın yaratacağı fark, günü değil geleceği kurtarmanıza sebep olacaktır.

E-Ticaret mentörlüğü için benimle görüşmeler başlamayı düşünürseniz, iletişim seçeneklerinden birini kullanarak bana ulaşabilirsiniz. 😊

Kamil Keleş
Teklif Al

Detaylı bilgi almak için formu doldur.