A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Dijital Pazarlama / Ülkemizde E-Ticaret’in Durumu

Ülkemizde E-Ticaret’in Durumu

Ülkemizde E-ticaret Ne Durumda 

Güzel yurdumuz da E-Ticarette büyümeye doğru gidiyor, e-ticaretin günümüz de ki satış değeri geçen senelere göre birazcık artmış durumda bazı kaynaklara göre 1.3 bazı kaynaklara göre ise 1.8 civarında geçen seneye bakarsak %20 civarında bir büyüme kaydetmiş durumdayız. Diğer ülkelerden örnek verecek olursak İngiltere başı çeken ülkelerden birisi tam olarak %11 Pazar payına sahip e-ticaret İngilizlerde dünya genelinde ise %7 civarında bu sayılar bizlere daha başta olduğumuzu gösteriyor, E-ticaret için artık geç kalındı mı sorusuna cevap olarak bu bilgiler yeterli olacaktır sanırım.

İlk olarak Ülkemizde E-Ticaret giyim sektörü ile başlamıştı, şuan ki durumda ise artık olay çok daha büyük bir genişleme gösterdi. Market, mobilya, kırtasiye gibi bir çok sektör de E-Ticaret aktif hale geldi.

E-Ticarette başarı?

Tamamı ile esnaf mantığı düşünün bakkalın karşısına bakkal açar mısınız?  Ya da bir giyim mağazasının yanına aynı ürünlerin satıldığı bir giyim mağazası açar mısınız? Yani farklılık her şey farklı bir fikirde bitiyor farklı ol lider ol kısacası farklı şeyler yapmakta sizi daha kolay bir şekilde başarıya götürecektir. Farklı bir şeyler satın insanların gerçekten aradığı bir şeyler satın mesela olmayanı bulamıyorsanız bile az olanı bulun, körü körüne atlamak hiçbir şey de olmaz, konuyu toparlarsak Ülkemiz de e-ticaretin önü hala apaçık buyurun girin, Avrupa da en genç nüfusun bizde olduğunun da unutmayalım..

Hakkında Kamil Keleş

Editör'ün Önerisi

E-Ticaret’te Kullanıcı Deneyimi – 5 Ziyaretçi Modeli

Kullanıcı deneyimine odaklı olarak çalışmak büyük firmaların en çok önemsediği konulardan bir tanesidir. UX yani …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: