A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Dijital Pazarlama / Freelance – Kendini Bulmak

Freelance – Kendini Bulmak

1

 

Bir çok sorunuza cevap bulmasını istediğim bir yazı yazayım dedim, konumuz bu yazıda freelance iş düzeni ve yaşamı, öncelikle nasıl freelance’e başladım bunu açıklamak isterim.

Üniversiteden mezun olduğumda sektöre girmek için yaşımın erken olduğunu düşündüm, birazcık deneyim kazanmak müşteriler ile sıcak temas kurmak bana daha iyi bir deneyim sağlayacağını düşündüm, tabi birazcık da rahat bir ortamda çalışmak istedim temel sebeplerinden birisi buydu ve 2 yıllık üniversite sonunda tekrar aile evine dönmek açıkçası bana birazcık zor geliyordu.

Kamil Keleş - Freelance

 

Freelance iş bulmak

Pek zaman kaybetmeden işe odaklanmak istedim ve başlamaya çalıştım ki;
freelance için de çok süper bir çevrem yoktu. İşe nereden başlasam derken aklıma bionluk geldi ve buradan başlamak istedim, açıkçası maddi açıdan benim için zor bir dönemdi varımı yoğumu tuttuğum ev için harcamıştım.

Aslında Freelance benim için riskli bir işti, ama ben buna balıklama daldım işin aslı, ve beklenmeyenler olmaya başladı, ben geçim için çabalarken bir adan bionluk sayesinde işlerim artmaya başladı, yaptığım paket fiyatlarından baya satmaya başladım, sonrasında ise dışarıdan freelance iş yaptığımı bilen yakınlarım bana iş yollamaya başladı. Bu iş bu şekilde yoluna girdi ve devam ediyor bu yazının temelinde size iyi yanlarını, kötü yanlarını anlatmak istiyorum aslında

Ki şöyle;
İyi yanlarında bahsederek başlamak isterim,
Eğer elinde deadline anlaşılmış bir iş yok ise istediğin zaman kendine of günü verebilirsin, bunun yanında notebook’unu yanına aldıktan sonra artık sana her yer iş yeri imkanı sağlıyor(İnterneti olan) bu imkanlar aslında bir gelir kaynağı için oldukça güzel ve mutluluk verici, bunun yanında yaptığınız iş size keyif veriyor ise tadından yenmiyor.
Kötü yanları birazcık korkutuyor insanları freelance çalışmaya başlamadan önce araştırdığım bir çok yazıda “Garanti ” kelimesi geçiyordu evet maalesef freelance işler de paranızı alabilmeniz garanti değildir. Bionluk gibi sitelerden iş yapmıyorsanız tabi, her işte olduğu gibi karşılıklı güven ile yapılabilecek bir iş, bu işte önden ödeme alabilirsiniz bu sizin ile müşteriniz arasında kalmış bir durum.

İşin özeti dostlarım benim görüşüm denenmesi gereken bir iş hem çalışıp hem freelancer’da olabilirsiniz tamamı ile sizin seçeceğiniz bir şey ama eğer bu sektörün içinde kendinize güveniniz var ise muhakkak denemenizi tavsiye ederim.

Bionluk : Keleskamil

Hakkında Kamil Keleş

Editör'ün Önerisi

E-Ticaret’te Kullanıcı Deneyimi – 5 Ziyaretçi Modeli

Kullanıcı deneyimine odaklı olarak çalışmak büyük firmaların en çok önemsediği konulardan bir tanesidir. UX yani …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: